Blog

Medzinárodné sťahovanie kdekoľvek po svete

Medzinárodné sťahovanie kdekoľvek po svete

Sťahovanie do zahraničia môže byť jednou z najstresujúcejších skúseností v živote.  Ako si ho naplánovať tak, aby všetko prebehlo hladko? Ako funguje medzinárodné sťahovanie? Čo všetko je potrebné vybaviť?

Legislatíva a potrebné dokumenty pre medzinárodnom sťahovaní

Ako nezabudnúť na žiadne dokumenty, či colné formality? Kvalitná sťahovacia služba so skúsenosťami s medzinárodným sťahovaním vybaví všetko za vás. Postará sa o colné dokumenty a oboznámi vás, kedy potrebujete vyplniť aj iné dokumenty.

Ako funguje medzinárodné sťahovanie?

Pre mnohých ľudí môže byť mätúce, ako to vlastne s medzinárodným sťahovaním funguje. Kam sa odvezú veci z vášho starého bytu? Kto vyzdvihne všetky veci po pristátí lietadla? Ako sa doručia do novej domácnosti? Takéto sťahovanie má 3 kroky:

1.     Sťahovacie služby v krajine odoslania (origin services)

Celý proces medzinárodného sťahovania začína u vás doma. Vysťahovanie a naloženie vecí v krajine z ktorej odchádzate je prvým krokom. Sťahovacia služba príde v dohodnutom čase naložiť všetky vaše veci. Celý náklad sa prevezie v nákladných vozidlách alebo v špeciálnych kontajneroch. Buď pokračuje na nákladných vozidlách priamo do cieľovej destinácie alebo sa prevezú na terminál. Následne sa náklad preloží na palety v lietadle, či do lodných kontajnerov.

2.     Preprava do cieľovej krajiny (transport)

Na prepravu do cieľovej destinácie je možný výber z viacero spôsobov. Patria medzi ne:

  • Cestná preprava – pokiaľ sa sťahujete do destinácie kam sa dá prísť nákladným autom, môžu ísť všetky vaše veci priamo takouto cestou.
  • Letecká preprava – veci sa preložia na palety, ktoré sa naložia do lietadla. Všetko je podrobne označené, takže sa o svoje veci nemusíte obávať.
  • Lodná / námorná preprava – všetky veci sa vyložia do lodných kontajnerov a pokračujú po rieke, mori, či oceáne.

Dôležité je zvoliť si na medzinárodné sťahovanie firmu, ktorá už má skúsenosti a zároveň spolupracuje aj s inými lodnými, či leteckými spoločnosťami.

3.     Sťahovacie služby v krajine doručenia (destination services)

Keď všetko lietadlom alebo loďou dorazí do krajiny doručenia, sťahovacia služba veci vyzdvihne. Následne ich doručí do vášho nového bydliska v inej krajine. Môžete využiť aj služby vybalenia vecí, zmontovania nábytku, či odvoz odpadu a obalových materiálov vzniknutých pri sťahovaní.

Môžete si zvoliť, či chcete sťahovaciu spoločnosť, ktorá pokryje len niektoré z týchto krokov alebo spraví všetko. Porto Moving poskytuje komplexné zabezpečenie služieb „od domu k domu“, a teda sa o svoj majetok počas sťahovania vôbec nemusíte obávať. Samozrejmosťou je aj poistenie celého nákladu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Enter your keyword