Blog

Medzinárodné sťahovanie: Ako to vyzerá v deň sťahovania?

Medzinárodné sťahovanie: Ako to vyzerá v deň sťahovania?

Sťahovanie je komplikovaný proces, ktorý môže zabrať veľké množstvo času aj pokiaľ sa sťahujete len v rámci jedného mesta. Čo však robiť ak sa sťahujete do inej krajiny? Všetko je potrebné vopred kvalitne naplánovať, s čím vám značne pomôže sťahovacia služba. Ako to vyzerá v deň sťahovania?

Plánovanie medzinárodného sťahovania

Pred samotným sťahovaním je dôležité všetko dobre naplánovať. Pri medzinárodnom sťahovaní je samozrejme ešte dôležitejšie aby všetko vyšlo na 100%. So sťahovacou službou si dohodnete termín sťahovania, cieľovú krajinu aj spôsob prepravy. Pôjde váš náklad autom, letecky alebo loďou? Podľa množstva vecí sa prispôsobí veľkosť i počet nákladných áut pri pozemnej doprave, veľkosť lodného kontajneru či množstvo paliet prepravovaných letecky. Celú logistiku sťahovania zabezpečí sťahovacia spoločnosť.

Demontáž nábytku a balenie vecí

Veci je pri dlhých cestách potrebné zabezpečiť naozaj poriadne. Profesionáli zo sťahovacej služby majú s demontážou a balením dlhoročné skúsenosti a tiež majú k dispozícií kvalitné obalové materiály. Podľa potreby a množstva vecí na sťahovanie sa dohodnete, či stačí aby vás pobalili v deň sťahovania alebo sa tak stane aj niekoľko dní vopred. Všetky krabice vhodne označia, čo pomôže pri ich správnom nakladaní aj pri vybaľovaní.

Clo a poistenie nákladu

Pri medzinárodnom sťahovaní, ktoré vám zabezpečí Portomoving si nemusíte robiť starosti vybavovaním colných formalít, či iných dokumentov. O tom aké dokumenty budete potrebovať vás oboznámime.

Naloženie vecí do sťahovacieho auta a transport

V deň sťahovania v dohodnutom čase sa na stanovené miesto dostaví sťahovacia služba. Sťahováci určia, aké je najlepšie poradie pre naloženie jednotlivých položiek. Veci sú následne prepravené buď priamo autom do cieľovej destinácie alebo sa prepravné debny / kontajnery odovzdajú podľa typu dopravy na ďalší presun.

Odvoz všetkých vecí zabezpečí sťahovacia spoločnosť a vám stačí myslieť na následné upratanie bytu pred jeho odovzdaním.

Vyloženie vecí a dovoz na nové miesto v cieľovej krajine

Ako sa dostanú veci, ktoré išli námornou dopravou alebo letecky do vášho nového domova v cudzej krajine? Ani s tým si nemusíte robiť starosti, pri medzinárodnom sťahovaní budete mať zabezpečené to, že všetky veci prídu kamkoľvek si stanovíte. Sťahovacia služba všetko vyzdvihne a dopraví na vami určenú adresu.

Pokiaľ máte záujem tak sťahovacia služba všetok nábytok môže aj vybaliť a umiestniť na vami vybrané miesta. Taktiež sa nemusíte trápiť ani s likvidáciou odpadov a obalov po sťahovaní, aj toto za vás môže vybaviť sťahovacia služba.

Uskladnenie vecí

Ak sa sťahujete do cudzej krajiny, avšak nemáte v nej ešte vybavené nové ubytovanie, môžete využiť možnosť uskladnenia všetkých vašich vecí. Veci budú v bezpečí na ľubovoľne dlhé obdobie a služby medzinárodnej prepravy využijete, keď si nájdete nové bývanie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Enter your keyword