Blog

Ako pri sťahovaní zabezpečiť priestory pred poškodením?

Ako pri sťahovaní zabezpečiť priestory pred poškodením?

Takmer pre každého je jednou z najväčších obáv pri sťahovaní poškodenie nového priestoru alebo nábytku. Hýbanie s veľkým nábytkom a presúvanie ťažkých krabíc môže zničiť nové podlahy alebo čerstvo vymaľované steny. Prijatie niektorých bezpečnostných opatrení môže značne znížiť šancu, že v novom domove niečo hneď poškodíte.

Rozbitné veci zabaľte zvlášť

Všetkým ľahko rozbitným veciam ako napríklad zrkadlám, TV, skleneným skrinkám venujte osobitnú pozornosť. Sklenené veci pri sťahovaní najľahšie rozbijete a taktiež ak vám padnú a doškriabu novú podlahu, určite sa nebudete tešiť. Dajte si preto záležať na poriadnom zabalení takýchto kusov. Jednotlivé kusy zabaľte do bublinkových fólií a krabice sa pokúste vystlať mäkkým materiálom – môžete využiť napríklad uteráky. Na balenie môžete využiť aj profesionálne služby, ktoré presne vedia ako ktorú vec najlepšie ochrániť.
Všetky krabice s rozbitnými vecami odporúčame výrazne označiť a odlíšiť ich od ostatných. Pri väčšom množstve krabíc by ste sami ľahko zabudli kde sa krehké veci nachádzajú. Preto na ne nalepte farebné lepky alebo ich popíšte výraznou fixkou. Pred sťahovaním sa pokúste tieto krabice zhromaždiť na takom mieste, kde nebudú stáť v ceste prenášaniu iných vecí. Ideálne miesto je v rohoch alebo na okrajoch miestnosti, kde je najmenšia šanca, že do nich vrazíte niečím iným, čo práve ponesiete.

Prenajmite si na sťahovanie profesionálov

Profesionálni, ktorí majú so sťahovaním mnoho skúseností, majú oveľa nižšiu šancu niečo zničiť. Na sťahovanie veľkých kusov nábytku majú špeciálne nástroje a nebudú ťažké veci šúchať po zemi.
Ak budete sťahovať s rodinou alebo kamarátmi, určite to budú chcieť vybaviť čím skôr a venovať sa opäť niečomu inému. Budú tak brať krabice a nábytok v náhodnom poradí a umiestňovať ho kdekoľvek bude miesto. Naopak profesionáli vedia, ktoré kusy preniesť skôr, čo kam umiestniť, aby sťahovanie prebehlo čo najrýchlejšie ale aj najbezpečnejšie. Vďaka profesionálnym sťahovacím službám nakoniec ušetríte nielen mnoho síl, nervov ale aj času.

Tipy na zabezpečenie priestorov a nábytku pri sťahovaní

Ďalších pár tipov na zabezpečenie priestorov aj nábytku pri sťahovaní:

  • Pomerajte veľké kusy nábytku, šírku a výšku dverí, veľkosť výťahu aj schodiska. Len vďaka poriadnemu meraniu zistíte, ktorý nábytok musíte rozkladať a čo sa pohodlne zmestí aj vcelku.
  • Obaľte všetok nábytok. Môže sa vám to zdať zbytočné, ale pri sťahovaní je veľmi jednoduché nábytok poškriabať. Či si kúpite materiál vhodný na balenie, využijete staré obliečky alebo to necháte na profesionálov je na vás.
  • Nepreťažujte krabice. Radšej si krabíc na sťahovanie zabezpečte viac, ale dávajte pozor na to čo všetko do jednej dáte. Nechcete predsa aby sa pri sťahovaní všetko rozsypalo.
  • Chráňte podlahy a zárubne – v deň sťahovania bude po nových podlahách chodiť veľa ľudí a prenášať sa množstvo vecí. Využite preto staré koberce alebo kartóny a nové podlahy radšej prekryte.

Pridaj komentár

Enter your keyword